8 ویژگی تشک تعویض نوزاد مناسب

تا زمانیکه کودک شما از پوشک استفاده می‏کند، برای تعویض او به یک زیرانداز نیاز دارید که به آن تشک تعویض نوزاد گفته می‏شود. از آنجایی که پوست بدن نوزاد حساس است، برخورد مستقیم آن با محیط اطراف می‏تواند باعث بروز حساسیت‎های پوستی شود. این موضوع یکی از دلایلی اهمیت استفاده از تشک تعویض نوزاد است.
از طرفی در هنگام تعویض نوزاد حتما باید به دنبال محصولی باشیم به صورت یک زیرانداز برای نوزاد عمل کرده و باعث کثیف کردن محیط پیرامون نوزاد نشود. کاری که زیراندازها در هنگام تعویض نوزاد انجام می‏دهند.

انواع تشک تعویض نوزاد

تشک تعویض نوزاد ، همانند یک زیرانداز است. البته زیراندازی که اجازه عبور مایعات را به سطح فرش نمی‏دهد. تشک‎های نوزاد موجود در فروشگاه‏های مختلف، در دو مدل به فروش می‏رسند:

تشک تعویض یکبار مصرف

واژه یکبار مصرف به تشک‎هایی اتلاق می‌شود که پس از هر بار استفاده باید دور انداخته شوند. این نوع از تشک‎ها برای نوزاد بسیار مناسب هستند. به خصوص خانواده‌هایی که زمان بیشتری از روز را به همراه فرزند خود در خارج از منزل هستند. تشک‏های تعویض یکبار مصرف به راحتی حمل می‏شوند و پس از هربار استفاده می‏توانید آنها را دور بیاندازید. در یک بسته از تشک تعویض یکبار مصرف، تعداد زیادی از این محصول وجود دارد. اما این نوع از تشک‏ها ممکن است نسبت به تشک‏های دائمی مقرون به صرفه نباشند.

تشک تعویض دائمی

تشک تعویض نوزاد دائمی معمولا بیشتر از نوع یکبار مصرف، به فروش می‌رسند. معمولا این زیراندازها طرح‌های مختلف و زیبایی را دارند. برخی از آنها دارای امکانات اضافه‎تر هستند که کودک را در حین تعویض سرگرم خواهد کرد. زیراندازهای دائمی نسبت به نوع یکبار مصرف قیمت بالاتری دارند، اما اگر کیفیت خوبی داشته باشند، می‏توانید سال‏ها از آنها استفاده کنید.

در هنگام خرید تشک تعویض نوزاد به چه نکاتی توجه کنیم؟

8 ویژگی تشک تعویض نوزاد مناسب

8 ویژگی تشک تعویض نوزاد مناسب

در هنگام خرید تشک تعویض نوزاد نیز مانند هر محصول دیگری، باید به چند ویژگی توجه کنیم:

قیمت

اولین نکته مهم در هنگام خرید تشک تعویض نوزاد ، قیمت آن است. باید به بودجه خود توجه کنید. چرا که قیمت‌های متفاوتی از زیرانداز تعویض نوزاد در بازار وجود دارد. این قیمت‌ها نسبت به جنس و قابلیت‌های محصول تعیین می‎شوند. البته ناگفته نماند که قیمت بالاتر، کیفیت بهتری را دارد.

جنس

برای خرید یک تشک تعویض خوب، باید پس از قیمت به جنس آن توجه کنید. در نظر داشته باشید که بدن نوزاد به طور مستقیم با سطح تشک در تماس است. هرگونه ترکیبات حساسیت‌زایی که در تولید تشک تعویض استفاده شده باشد، اثر خود را روی پوست نوزاد می‌گذارد. برای اطمینان از این موضوع بهتر است، تشک تعویض را از میان محصولاتی انتخاب کنید که از برند تولید کننده آنها مطمئن هستید.
بهتر است تشکی را انتخاب کنید که در لایه داخلی آن از فوم و الیاف طبیعی استفاده شده و کودک حس راحتی را در هنگام قرار گرفتن روی آن داشته باشد.

8 ویژگی تشک تعویض نوزاد مناسب

8 ویژگی تشک تعویض نوزاد مناسب

قابلیت شستشو

تمام تشک‏های دائمی تعویض نوزاد قابلیت شستشو را دارند. برخی از آنها، دارای یک رویه هستند که از خود تشک جدا شده و به راحتی شسته می‏شوند. سعی کنید، تشک‌هایی را انتخاب کنید که از جنس پلاستیک غیرحساسیت‌زا باشند نه پارچه‌ای… جنس پلاستیکی این محصولات، باعث می‌شود که به راحتی شسته شوند.

سایز مناسب

تشک تعویض نوزاد باید سایز مناسبی را داشته باشد. سایز این محصول باید به گونه‏ای باشد که کاملا نوزاد را در برگیرد. حتی اگر کودک شما در زمان نوزادی جثه کوچکی دارد هم بهتر است، به دنبال تشک‎هایی باشید که تا دو سالگی بتواند پاسخگوی او باشد. ابعاد 100 در 100 به نظر سایز ایده‌آلی است.

مدل

برخی از تشک‌های تعویض نوزاد ، دارای ویژگی‏هایی مانند عروسک یا آویز هستند که کودک را در حین تعویض نوزاد سرگرم می‌کند. علاوه بر این بهتر است، تشک‌هایی را انتخاب کنید که طرح و رنگ شادی را داشته و برای کودک جذاب باشد.

8 ویژگی تشک تعویض نوزاد مناسب

8 ویژگی تشک تعویض نوزاد مناسب

اگر تشک تعویضی که انتخاب می‌کنید دارای رنگ یا طرح مخصوصی است، نباید رنگ آن پس بدهد یا پس از شستشو با هم ترکیب شده و جذابیت اولیه‎شان را از دست بدهند.

وجود بالشتک

برخی از تشک‎های تعویض نوزاد دارای بالشتک هستند. وجود بالشتک، حس راحتی بیشتری را در حین تعویض برای نوزاد فراهم می‏کند. دقت داشته باشید که اگر تشک تعویض دارای بالشتک بود، ارتفاع آن زیاد نبوده و نرم باشد، تا در حین تعویض کودک را اذیت نکند.

قابلیت حمل

تشک تعویض نوزاد باید به گونه‎ای باشد که به راحتی جمع شده و در داخل کیف جا شود. برخی از تشک‎های تعویض خودشان کیف دارند و قابل جابجا شدن هستند.

کیفیت

تشک تعویض نوزاد باید از کیفیت کافی برخوردار باشد. این تشک نباید در برابر رطوبت و شستشوی مداوم، دچار پوسیدگی شده یا رنگ آن تغییر کند.

در پایان از شما میخواهیم اگر به نظرتان موارد دیگری در تشک تعویض نوزاد مهم است ، با ما به اشتارک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *